چگونه ما میتوانیم به شما کمک کنیم؟

برای ثبت سفارش و مشاوره بر روی لینک زیر کلیک کنید

نمونه کار های IML

توسعه بسته بندی مواد غذایی اساساً به عوامل محسوس و نامحسوس در جهان مانند: عادت های غذایی، آداب و رسوم، توسعه فرهنگی، تفاوت زبان و توسعه سطح تکنولوژیکی بستگی دارد. این عوامل به عنوان حقایق اصلی توسعه، که به طور مستقیم بر روند جاری صنعت بسته بندی مواد غذایی موثر است، عمل می کنند.

 

مهم ترین روندهایی که می توان آنها را مجزا کرد به شرح زیر هستند:

 تقاضای مصرف کننده برای مواد غذایی تازه و کمتر فراوری شده افزایش یافته است. این امر منجر به نگرانی بیشتر در مورد تغذیه، بهداشت و امنیت مصرف کننده گردیده و به نوبه خود موجب اهمیت بیشتر کیفیت متریال بسته بندی مواد غذایی شده است، که عمر مفید مواد غذایی را بدون تاثیر بر روی محیط زیست یا منابع انرژی افزایش می دهد. بنابراین یک انگیزه قوی برای کیفیت بالای ظروف هواناپذیر و ظروف دردار وجود دارد.

تحقیق و توسعه در زمینه های مشابه دانشمندان را بر آن  داشت تا ظروف مهر و موم شده (tamper-evident) را ابداع کنند. اروپا نیز در کنار قاره های دیگر تمایل شدیدی به سیستم های بسته بندی مواد غذایی به خصوص در بخش تجاری صنایع غذایی نشان می دهد.

فرایند قالب گیری تزریقی (IML) با دیواره نازک ابداع شد تا غذاهای سالم و تازه به مصرف کنندگان ارایه شوند.

 

روندهای مهمی که در بالا ذکر شد موجب پیدایش روندهای ثانویه زیر گردید:

  • به کمک تکنولوژی مانع (hurdle) کمترین فراوری به دست آمد.
  • سرتیفیکیت های رسمی متعددی برای فرایند تولید معرفی شدند.
  • رشد بازار در غذاهای کاربردی و سالم بهبود یافته و محصولات با عمر مفید محدود به بازار معرفی شدند.
  • روند مهم دیگر، افزایش تقاضا برای بازیافت و استفاده مجدد از مواد بسته بندی، به منظور کاهش آلودگی هوا و زمین، بود.

 

در ادامه روندهای مهم در خصوص بهبود صنعت بسته بندی و فراوری مواد غذایی ارایه می گردند:

۱- کمترین فراوری- این فرایند شامل استفاده کمتراز نگهدارنده ها برای حفظ تازگی طبیعی است.

۲- کمترین فراوری گرمایی- این فرایند شامل فراوری داخل جعبه، فرآیند ضدعفونی کردن و فرآیندهای گرمایی مختلف دیگر مانند تزریق بخار ، اولتراسوند و غیره است.

۳- فراوری غیر گرمایی (فیزیکی) شامل فشار بالا، میدان الکتریکی پالس شده، نورپردازی و بمباران یون هوایی نیز در صنعت فراوری مواد غذایی و بسته بندی معرفی شده اند.

۴- فراوری غیر گرمایی (شیمیایی) شامل فضای اصلاح شده (مناسب برای غذاهای منجمد) و بسته بندی هوشمند (فعال) نیز تسلط خود را در هر گروه از مواد غذایی نشان می دهد

 

اگرچه روندهای بالا فعال بودند، مهمترین نگرانی دولتمردان و مصرف کنندگان مستقیماً مربوط به محیط زیست بود. اثرات مخرب فراوری ها همه ی بسته بندی ها را مجبور به استفاده از نماد “سبز” کرد که یک جنبش مثبت بدست آورد.

  • کاهش تولید ضایعات بسته بندی
  • بازیافت و استفاده مجدد از متریال و نیز ضایعات بسته بندی
  • دفع ضایعات بسته بندی با ایمن ترین روش
  • کاهش هزینه بسته بندی و تاکید بیشتر بر روی بسته بندی تجزیه پذیر و بی ضرر
  • راحتی در حمل و نقل، استفاده و کیفیت مواد غذایی

 

نتیجه گیری:

بدلیل افزایش تقاضا برای بهداشت، امنیت مصرف کننده و سازگاری با محیط زیست بدون افت کیفیت مواد غذایی، اهمیت متریال بسته بندی بیشترین توجه را به خود جلب کرده است. این موضوع منجر به پیدایش ظروف IML شده که عمر مفید مواد غذایی محفوظ شده در آن را افزایش می دهد.

انواع مختلف ظروف هواناپذیر، ظروف دردار، ظروف قابل استفاده در مایکروویو، ظروف با چاپ با کیفیت و مهر و موم شده (tamper-evident) در صدر تقاضا هستند.

جستجوی کیفیت عالی موجب ظهور ظروف IML  با دیواره های نازک شده که توسط شرکت آنیل پک  مورد استفاده قرار می گیرد.