چگونه ما میتوانیم به شما کمک کنیم؟

برای ثبت سفارش و مشاوره بر روی لینک زیر کلیک کنید

نمونه کار های IML


چرا بیشتر سرمایه داران در صنعت مواد غذایی ظروف IML را به ظروف Thermoforming  ترجیح می دهند؟

ترموفورمینگ در بازارکنونی بیشتر و بیشتر در حال جایگزین شدن توسط IML است.

 

یک پژوهش جدید در صنعت مواد غذایی تایید کرده است فرآیند ترموفورمینگ، برای ساخت انواع ظروف، در حال منسوخ شدن بوده و به دلیل مزایای غیر قابل مقایسه فرآیند IML، در حال جایگزین شدن با این فرآیند مدرن است!

پیش از اینکه به سراغ مزایای ظروف IML در مقابل ظروف Thermoforming برویم، بهتر است معنی دقیق هر دو فرآیند را درک کنیم.

فرآیند Injection Molding:

گرانول های انتخابی ما برای تبدیل شدن به پلاستیک مذاب استفاده می شوند. این پلاستیک مذاب درون قالب فشرده می شود. پس از خنک شدن، قالب باز شده و ظرف دلخواه بیرون آورده می شود.

فرآیند Thermoforming

 یک روش قدیمی گرم کردن یک ورق پلاستیکی درون یک قالب است. اینکار با فشار، مکش یا یک نیروی مکانیکی مستقیم امکان پذیر است.

مزایای IML نسبت به ترموفورمینگ:
  • کیفیت:

بدون شک ظروف IML ، چاپ با حداکثر جزئیات را بر روی ظروف ارایه می کنند. حتی ظاهر آنها در مقایسه با ظروف ترموفورم بسیار جذاب تر است.

  • لیبل زدن دو طرفه:

در Injection Molding  می توان به طور کامل قالب سه بعدی دو طرفه را کنترل کرد. ولی در حالت ترموفورمینگ، یک فرآیند یک طرفه ممکن است. بطور خلاصه، این بدین معنی است که تنها یک طرف شیت می تواند به کمک سطح ابزار کنترل شود.

  • هزینه هر واحد:

در حالت Injection mold کاهش شدیدی در هزینه هر واحد رخ می دهد. این حالت در طول دوره های فصلی که انواع مختلف ظروف بستنی و جعبه های بیسکویت دارای تقاضای بالایی هستند، بسیار سودمند است. در حالی که فرآیند ترموفورمینگ، صرف نظر از هزینه پایین قالب آن، کمترین قیمت را برای هر قطعه ارایه نمی دهد.

  • ضخامت متغیر:

Injection molding به طور کامل اجازه می دهد در یک قسمت ضخامت تغییر کند، اما در مورد Thermoforming، این ابزار کاملا محدود است!

  • انعطاف پذیری قسمت ها:

ایجاد قطعه های کوچک با حداقل ادغام در Injection molding امکانپذیر است، در حالیکه در فرآیند ترموفورمینگ محدودیت های زیادی وجود دارد.

  • طراحی های پیچیده:

در فرآیند IML امکان ایجاد طراحی های بسیار پیچیده با جزئیات دقیق وجود دارد، در حالیکه ترموفورمینگ این وظیفه جزیی را نمی تواند به دوش بکشد.

  • تولید انبوه:

تکامل ورای هر کالا در تولید انبوه فرآیند Injection Molding است، در حالیکه فرآیند ترموفورمینگ نمی تواند محصول بیشتر با هزینه کمتر تحویل دهد.

  • انتخاب:

ترکیب رنگ در  Injection Molding بسیار بیشتر از ترموفورمینگ است؛ بنابراین تقریباً همه ی شرکت های چند ملیتی آن را ترجیح می دهند.

 

نتیجه گیری:

بنابراین، بدون تردید Injection Molding بر فرآیند قدیمی ترموفورمینگ برتری دارد. هدف اصلی هر کسب و کاری افزایش سود است و اگر شما ظرف بستنی، ظرف کره، بسته بندی IML لبنیات، ظرف پنیر، فنجان قهوه و جعبه بیسکویت خود را به کمک فرآیند IML بسازید، سود شما مسلماً افزایش خواهد یافت.