چگونه ما میتوانیم به شما کمک کنیم؟

برای ثبت سفارش و مشاوره بر روی لینک زیر کلیک کنید

نمونه کار های IML

کوتینگ ها

کوتینگ ها نقشی حیاتی در تولید مدرن چاپ و بسته بندی ایفا می کنند و باعث حفاظت سطح چاپی می شوند. کوتینگ ها، عملیات تکمیلی با ارزشی ارایه کرده و می توانند ویژگی های ارزشمندی مانند اثرات مانع یا مقاومت به گرما را اضافه کنند.

کوتینگ های واتربیس:

کوتینگ های واتربیس محصول چاپی را محافظت، پردازش بعدی را تسهیل، عملیات تکمیلی صحیحی ارایه و محصول چاپی را با قابلیت های ارزشمند گسترش می دهند.
کوتینگ های واتربیس با جذب کوتینگ در زیر لایه و تبخیر آب به طور فیزیکی خشک می شوند. این خشک شدن از طریق هوای گرم و مادون قرمز حاصل می شود. با خشک شدن، آب از پوشش خارج می شود. ذرات پلیمر به یکدیگر نزدیک می شوند و فیلم کوتینگ را تشکیل می دهند. کوتینگ های واتربیس، به دلیل مزایای بسیار زیاد خود، به تکنولوژی پیشرو در صنعت چاپ تبدیل شده اند: سازگار با محیط زیست، بدون بو، بدون مزه، بدون زرد شدن و پودر اسپری را کاهش می دهند.

کوتینگ های UV:

کوتینگ های UV بالاترین سطح عملیات تکمیلی را ارایه، از محصول چاپی به طور کامل محافظت و پردازش بعدی را به راحتی ممکن می سازند.
کوتینگ های UV توسط یک واکنش شیمیایی، یک پلیمریزاسیون زنجیره ای، تحت اشعه ماورای بنفش قرار می گیرند. در طول تابش با انرژی UV، آغازگرهای نوری تبدیل به ذرات بسیار واکنشی می شوند. این ذرات بسیار واکنشی، اکریلات ها را طوری به هم متصل می کنند که یک فیلم پلاستیکی در عرض یک میلی ثانیه شکل بگیرد.
کوتینگ های UV مزایای زیادی دارند: واکنش پذیری بالا، بوی کم، ویژگی های اجرایی بسیار خوب، براق یا بسیار براق بودن، مقاومت بسیار بالا به خراش و ضربه و نیز مقاومت شیمیایی بالا.

کوتینگ هایی برای جعبه های غذایی :

کوتینگ های واتربیس تصویر چاپ شده را در مقابل خراش محافظت کرده و بنابراین تولید بدون مشکلی را تضمین می کنند. با داشتن مقاومت بالا به چسبندگی و تغییر ظاهری در هنگام فشار ، آنها بالاترین عملکرد و بهره وری را در فرآیند چاپ و تبدیل دارند. آنها تقاضاها را از مات تا بسیار براق پوشش می دهند.
ویژگی های کاربردی پایدار و مطلوب، مانند تمایل کم به حبابدار شدن و شکستگی و نیز خشک شدن سریع، کارایی بالایی در چاپ بسته بندی ارایه می کنند.

کوتینگ های “مناسب مواد غذایی ” دارای ویژگی های کیفیتی زیر است:

• انتقال کمی دارند و پایین تر از حد انتقال جهانی mg/kg60 قرار می گیرند.
• توسط آزمایشگاه های معتبر آزمایش شده و برای تماس مستقیم با موادغذایی چرب و خشک تایید شده اند.
• همه ی کوتینگ های مناسب مواد غذایی کم بو هستند.