چگونه ما میتوانیم به شما کمک کنیم؟

برای ثبت سفارش و مشاوره بر روی لینک زیر کلیک کنید

نمونه کار های IML

۱۰ روند طراحی خلاقانه بسته بندی برای ۲۰۱۹

مفهوم فروش صرفاً در ارایه محصول است؟ بله، حقیقت اینست که اکثر خریداران معمولاً در مورد محتوای هر محصول و محصولی که ارزش بیشتری ارایه می کند آگاه هستند. اصل شماره یک برای انتخاب محصول نحوه بسته بندی است. بنابراین، اگر شما محصولی با محتوا، کیفیت و قیمت مشابه می فروشید، به یک چیز توجه خواهید کرد: بسته بندی، مهمترین عامل فروش محصولات است. از خوار و بار هایی که از فروشگاه های کوچک محلی تهیه می کنید تا سفارشاتی که به صورت آنلاین انجام می دهید، بسته بندی بسیار اهمیت دارد. این یک حقیقت است که نیازهای انسان همواره در حال تغییر هستند.

در همین راستا، تنها راه برای وابسته ماندن و برآوردن این نیازها و خواسته ها این است که به خوبی پیشرفت کنیم. ما نمی توانیم این واقعیت را که دنیای تجارت الکترونیک موجب پیشبرد تلاش های انسانی شده است، انکار کنیم. تصاویر دیجیتال بر تجربه بصری که فروشگاه های فیزیکی درسالهای گذشته به ما نشان داده اند، غالب شده اند.

ما باید محصولات را قبل از کلیک بر روی آیکون “اکنون خرید کنید” بر روی صفحه کامپیوترها و موبایل ها ببینیم. ما طبق تاثیری که از بسته بندی این محصولات می گیریم خرید می کنیم.

در ادامه به ۱۰ روند برتر خلاقانه در طراحی بسته بندی که برای سال ۲۰۱۹ می توانید انتظار داشته باشید، نگاهی می اندازیم:

 

۱- سادگی

به نظر می رسد این طرح یکی از قدیمی ترین طرح ها باشد. مینیمال نگه داشتن چیزها برای مدت ها سفارش روزانه بوده و بازخوردی که از خریداران گرفته شده نشان می دهد حداقل الان قرار نیست از بین برود. طراحی مینیمالیست یک خصوصیت برجسته دارد که مقابله با آن را سخت می کند و آن این حقیقت است که بیش از دیگر طرح ها با شهود ما در تعامل است.

از آنجا که طرح های ساده شامل علائم و نمادهایی هستند که به هرکس می تواند مرتبط باشد، دستیابی به این امر ممکن است کار ساده ای نباشد. نمادگرایی بسیاری از توضیحات را انجام داده و شما به کلمات زیادی نیاز نخواهید داشت. این امر درک محصول را برای مردم ، حتی بدون خواندن توضیحات، آسان می سازد.

 

۲- خط خطی ها

این طرحی ست که با کودک درون شما صحبت می کند. حقیقت اینست که ۱۰ ساله باشید یا ۹۰ ساله، نمی توانید بگویید که گاهی خط خطی نمی کنید. وقتی خط خطی ها را با طراحی ترکیب می کنید، دامنه وسیعی از اهداف را پوشش می دهد. بنابراین، بسیاری از افراد به عنوان یکی از بهترین روندهای طراحی بسته بندی در سال ۲۰۱۹ به آن گرایش بیشتری خواهند داشت. طرح هایی که در مورد آنها خوب فکر شده باشد، همواره راهی برای تلطیف سخت ترین قلب ها و لبخند بر روی چهره هایی حتی با بیشترین اخم خواهند داشت. آنها جنبه سرگرمی برای محصولات داشته و اغلب افراد بر این باور خواهند بود که محتوای بسته بندی به شادی و سادگی طرح روی جعبه خواهد بود.

 

۳- رنگ های روشن

وقایع و روندهای چند سال اخیر این حقیقت را آشکار می کنند که رنگ های روشن درطراحی بسته بندی مجدداً جایگاه محوری خود را اخذ کرده اند. ویژگی های لطیف و زنانه این رنگ ها نوعی اثر آرامش بخش دارند که رنگ های تند ندارند. از آنجا که رنگ های روشن کمتر اشباع شده اند، اثری نرم و بی رنگ به وجود می آورند که باعث ایجاد رایحه ای گرم بر روی محصولات می شود.
بسیاری از افراد این را به عنوان یک پیام خوشامدگویی به آنها برای محصولات قلمداد می کنند. آنها سهولتی که در آن استفاده شده را به شلوغی که رنگ های مهیج به کار می گیرند ترجیح می دهند.
بسیاری از مدیران محصول این را متوجه شده اند و امسال نیز مجدداً از طرح های ملایم استفاده خواهند کرد.

 

۴- پوسترهای فیلم

این طرح یکی از روندهای طرح خلاقانه بسته بندی است که همواره حضور دارد. از زمان کودکی ما وجود داشته و برای مدت طولانی باقی خواهد ماند. دلیل اصلی همیشگی بودن این روند اینست که طرفداران بسیار زیادی دارد؛ که شامل هواداران تصادفی و طرفداران سرسخت است. هنگامی که این طرح ها بر روی محصولات مورد استفاده قرار می گیرند، آنها همان عشق، تحسین، و روایت را به عنوان پوستر واقعی فیلم به تصویر می کشند. بین پوسترها و محصولات ارتباط زیادی وجود دارد.

 

۵- مواد و اشکال خاص

بسیاری از افراد این نوع طراحی را در زمره بسته بندی فوق العاده دسته بندی می کنند. همچنین این راهی برای رسیدن به بچه ها و آنهایی است که عاشق کارهای هنری هستند.

وقتی که شما بسته بندی رزین خود را شبیه یک درخت سبز یا قوطی آبمیوه خود را شبیه بخشی از بامبو طراحی می کنید، نیازی به کلمه دیگری برای پیشبرد فروش ندارید. تنها طرح لوگوی شرکت را به آن اضافه کرده و حرکت محصول را ببینید. هیچکس این روند طراحی بسته بندی را در ۲۰۱۹ نادیده نخواهد گرفت.

 

۶- عکاسی

یکی از روندهای همیشگی طراحی که همواره باقی خواهد ماند عکس روی بسته بندی است. یک تصویر بصری پیچیده که می تواند حتی بی علاقه ترین فرد را وادار به توقف کرده تا دوباره به محصول نگاه کند. زمانی که خلاقیت و منحصر بفرد بودن با هم ترکیب می شوند شگفتی خلق می کند. از آنجایی که این طرح یکی از پر فروش ترین هاست،  سال ۲۰۱۹ همچنان تعداد زیادی از آنها را خواهد داشت.

 

۷- کلاسیک

طرح های کلاسیک،  گذشته را به یاد ما می آورند و راهی برای جذب ما به محصولات هستند؛ حتی وقتی قصد خرید نداریم. برگشتن به گذشته به ما یادآوری می کند چه چیزهایی پشت سر گذاشته شده است و در بسیاری موارد به جنبه های مهم تاریخ و فرهنگ ما می نگرد. از سوی دیگر، آنها درباره کیفیت صحبت می کنند و ما را مجبور به پیوستن به سنت، یکپارچگی و شور و هیجان می کنند.

بنابراین، طراحان ۲۰۱۹ هنوز از آن استفاده خواهند کرد تا ما را به عقب بازگردانند و شیفته آنچه که به فروش می رسانند، کنند.

 

۸- بسته بندی انعطاف پذیر

نوع دیگر بسته بندی که سریع تر از بقیه در حال رشد است، بسته بندی انعطاف پذیر است و نقطه  ثقل را در سال ۲۰۱۹ و بعد از آن خواهد گرفت. در حال حاضر بیش از بقیه فرمت های بسته بندی در حال رشد است، زیرا همراه با قابلیت بالا، پایداری و برندینگ است.

آنچه ما می گوییم این است که صاحبان برند همیشه خوشنود هستند که طراحی جدید و منحصر به فرد خود را ارائه دهند که کیفیت هایی مانند افزایش تقاضا در قفسه ها را برآورده سازد. نگهداری بسته ها ساده است. آنها می توانند به سرعت باز شده و بدون هیچ مشکلی دوباره بسته شوند. حمل آنها آسان بوده و طول عمر محصولات را افزایش می دهند. مهمتر از همه، این بسته های انعطاف پذیر با متریال کمتری ساخته می شوند. بنابراین، بسیار کارآمد بوده و به راحتی می توانند جنبه تجارت الکترونیک را بهینه سازی کنند.

بنابراین، ما به طراحی بسته بندی می پردازیم که در حالی که محصولات را به خریداران می فروشد، هزینه تولید کنندگان را نیز کاهش می دهد. از سوی دیگر، آنها به تحقق اهداف متعددی برای خریداران می پردازند.

برخی دیگر از ویژگی های بسته بندی انعطاف پذیر که باعث می شوند این بسته بندی در سال ۲۰۱۹ و بعد از آن حضور داشته باشد، فشردگی و ویژگی محافظت طولانی مدت آنهاست. همچنین مقدار دی اکسید کربن آنها نیز بسیار کم است.

شما متوجه شده اید که اکثر محصولات در حال حاضر در بسته های ایستاده قرار دارند. آنها در حال حاضر در دسته های جدید قرار گرفته اند و این به این دلیل است که به راحتی باز شده و دوباره بسته می شوند.

 

۹- جدول ارزش غذایی

علیرغم هر طرح بسته بندی که مردم برای ۲۰۱۹ استفاده کنند، دستور FDA ، که تغییراتی را به وجود آورد، همواره مرکز توجه خواهد بود. پنل حقایق جدید و به روز شده تغذیه در حال حاضر شامل اعلام حجم شکر اضافه شده در هر محصول است.

در حالی که FDA تاریخ انطباق را برای شرکت های مختلف تغییر داده است، بسیاری از کسانی که هیچگونه آسیب در برآورده شدن از شروع نداشته اند، این تغییرات را در طرح های بسته بندی خود اعمال خواهند کرد.

بنابراین، ما بسیاری از طراحان را خواهیم دید که با سرمایه گذاری بر روی آنها اثرات منحصر به فردی بر روی بسته های خود را به ارمغان می آورند.

 

۱۰- گرادیان های پر انرژی

طراحان وب نیاز به گرادیان های پر انرژی را هر جا که اشاره شود درک خواهند کرد. در سال ۲۰۱۹ اتفاق خاصی رخ خواهد داد. طرح های مسطح در بسیاری از بسته بندی ها جای خود را به گرادیان ها خواهند داد. خوب است درک کنیم که مسطح به معنای ساده نیست و گرادیان سادگی را نفی نمی کند. بنابراین طرح های رنگارنگ تری خواهیم دید. طرح ها به صورت ترکیبی از چندین گرادیان رنگی ملایم و بسیار ساده  خواهند آمد.

هر طراح بسته بندی خلاق که نمی خواهد کنار گذاشته شود، باید به خوبی نگاه کرده و ببیند که همه عناصر ذکر شده در طرحهای بسته بندی امسال وجود دارند. بسیاری اوقات افراد تشخیص نمی دهند که چرا محصولاتشان کنار گذاشته شده اند. هرچند، طراحی بسته بندی ممکن است علت آن باشد.