چگونه ما میتوانیم به شما کمک کنیم؟

برای ثبت سفارش و مشاوره بر روی لینک زیر کلیک کنید

نمونه کار های IML

In Mould Labeling

IML یکی از موثرترین و سریع ترین تکنیک های بسته بندی برای ظروف بسته بندی پلاستیکی است. این روش، چند رنگ، با کیفیت بالای چاپ و تصاویر با رزولوشن بالا در یک عملیات است.

IML، ادغام لیبل IML با بسته بندی در طول تزریق است. در این فرآیند، ابتدا، IML در قالب تزریق قرار می گیرد، سپس ماده ترموپلاستیکِ ذوب شده با لیبل IML ترکیب شده و شکل قالب را به خود می گیرد. بنابراین، تولید بسته بندی و لیبل زدن به صورت همزمان انجام می شود.

امروزه IML به دلیل چندین مزیت اصلی از طرف بخش های زیادی مانند غذایی، صنعتی، شیمی، سلامتی و غیره  قابل ترجیح است.

 

مزایای IML:

 • سازگار با محیط زیست، شامل ۱۰۰% مواد قابل بازیافت
 • محکم و بهداشتی (لیبل های IML در برابر رطوبت و تغییرات دمایی بالا مقاومت می کنند: بهترین راه حل برای ظروف پلاستیکی جهت بسته بندی محصولات یخ زده! لیبل های IML  همچنین در برابر خراش مقاوم بوده و ترک نمی خورند و به چین خوردن حساس نیستند.)
 • مقاوم در برابر اثرات شیمیایی، حرارتی و مکانیکی.
 • زمان و هزینه تولید پایین تری دارند.
 • محدوده وسیعی از تصاویر و افکت ها مانند: مات، براق، بسیار براق، پوست پرتقالی، … ایجاد می کند.
 • چاپ با رزولوشن بالا فراهم می کند.
 • امکان اصلاحات و تغییرات سریع در طراحی فراهم می کند.
 • نقص / رد شدن کمتر
 • به هیچ مرحله ی پس از لیبل گذاری نیاز نمی باشد.
 • سرعت های بالاتر خط تولید امکانپذیر است.
 • برای ظروف با اشکال پیچیده و گوشه دار قابل استفاده است.
 • دیگر نیازی به نگهداری یک موجودی درون سازمانی از ظروف نیازی نمی باشد.
 • تغییرات سریع طراحی (برای ایجاد یک تغییر سریع تنها یک انتقال از طراحی یک لیبل به دیگری در سیستم IML شما نیاز است. همچنین در طول راه اندازی یک طراحی جدید تقریباً هیچ اتلاف تولیدی وجود ندارد.)

 

در زمان شروع یک پروژه IML  مهم است که نه تنها تامین کنندگان، بلکه  همکاران دیگری را که در پروژه درگیر هستند، در مورد هدف نهایی پروژه آگاه کنیم، مانند همکاران اتوماسیون، قالب و ماشین فرآیند.

تبادل پارامتهای تولید بین همه همکاران به شما کمک می کند هر پروژه IML را با موفقیت انجام دهید.

 

IML در فرآیندهای تولید زیر انجام می گیرد:

 • قالب ریزی تزریقیInjection moulding))
 • قالب ریزی دمشی (Blow moulding)
 • فرم دهی حرارتی (Thermoforming)

 

قالب ریزی تزریقی IML :


قالب ریزی تزریقی چیست؟

فرآیند قالب ریزی تزریقی بر مبنای تزریق متریال درون یک قالب است. این تکنیک غالباً با پلیمرهای ترموپلاستیک و ترموستینگ انجام می شود. در طول فرآیند قالب ریزی تزریقی، مقداری از مایع گرم شده تحت فشار بالا درون قالب تزریق می شود. مایع سرد شده و به شکل قالب، به صورت جامد در می آید. قالب ریزی تزریقی برای تمامی انواع ظروف، مانند ظروف کره و ماست استفاده می شود.

 

قالب ریزی تزریقی IML چیست؟

IML برای قالب ریزی تزریقی به این معنی است که شکل دهی محصول در قالب اتفاق می افتد. یک لیبل IML داخل قالب قرار داده می شود. در طول فرآیند تزریق، پلیمر ذوب شده تزریقی با لیبل درون قالب ترکیب می شود. نتیجه نهایی، قسمتی از یک بسته بندی تزیین شده است که در یک مرحله تولید شده است.

قالب ریزی دمشی IML:

قالب ریزی دمشی چیست؟

قالب ریزی دمشی تکنیکی برای تولید بخش های پلاستیکی توخالی (حفره دار) می باشد. قالب ریزی دمشی بر پایه ی با فشار رد کردن، تزریق یا کشیدن حجم مایع گرم شده در یک قالب می باشد. ماده گسترده شده و شکل قالب را به خود می گیرد. این روش تکنیکی برای تولید ظروفی برای مایعات مانند روغن سرخ کردنی می باشد.

 

قالب ریزی دمشی IML چیست؟

قالب ریزی دمشی IML یعنی تزیین محصول داخل قالب اتفاق می افتد. یک لیبل IML داخل قالب قرار می گیرد. در طول فرآیند قالب ریزی دمشی، پلیمر ذوب شده با لیبل درون قالب در یک یا دو طرف ترکیب می شود. نتیجه نهایی، قسمتی از یک بسته بندی تزیین شده است که در یک مرحله تولید شده  است.

 

فرم دهی حرارتی IML :

فرم دهی حرارتی چیست؟

فرم دهی حرارتی، تکنیکی برای تولید بسته بندی های پلاستیکی محکم است. فرآیند بر مبنای گرم کردن یک ورق ترموپلاستیک است که به ورق اجازه می دهد شکل ابزار فرم دهی را به خود بگیرد. هنگامی که پلاستیک سرد می شود، به شکل ابزار فرم دهی شکل می گیرد. فرم دهی حرارتی اغلب برای تولید بسته بندی های محافظ استفاده می شوند. در این حالت، ورق های چند لایه به بسته بندی های محافظ نور و محافظ اکسیژن تبدیل می شوند.

 

فرم دهی حرارتی IML چیست؟

فرم دهی حرارتی IML یعنی تزیین محصول در طول فرآیند فرم دهی حرارتی اتفاق می افتد. لیبل IML که قبل از فرم دهی درون ابزار فرم دهی قرار داده شده با ورق پلاستیک گرم شده ترکیب شده و بسته بندی نهایی در یک مرحله تولید می شود.