چگونه ما میتوانیم به شما کمک کنیم؟

برای ثبت سفارش و مشاوره بر روی لینک زیر کلیک کنید

نمونه کار های IML

معرفی انواع لیبل های IML

لیبل های IML پوست پرتقالی

در طول سال ها، پوست پرتقالی شناخته شده ترین نوع IML است. این نوع لیبل IML با یک فیلم چند لایه تولید می شود و دارای یک پلی پروپیلن فوم در وسط است. با توجه به استفاده از دمای بالا و فشار، بخشی از هوا در طول فرآیند IML از ماده خارج می شود که نتیجه آن پوست پرتقالی است.

دلایلی وجود دارد که نشان می دهد چرا این ماده همچنان محبوب ترین است:

• مقرون به صرفه بودن
• فرآیند ساده و مشتری پسند
• تنها گزینه لیبل IML برای همپوشانی
• بسته بندی را متورم نمی کند. (استفاده برای بسته بندی های کمتر از ۵ لیتر)

مشخصات فنی که در هنگام انتخاب لیبل های پوست پرتقالی باید در نظر گرفته شوند:

• انتخاب ضخامت درست، بسته به ابعاد بسته بندی
• دانستن چگونگی ایجاد یک همپوشانی کامل
• اجرای آزمایشات برای هر دو سمت، به منظور بهینه کردن پارامترهای فرآیند
• آگاهی از ناحیه تزریق حساس

لیبل IML پوست پرتقالی برای قالب ریزی تزریقی، قالب ریزی دمشی و ترموفرمینگ استفاده میشود. معمولاً، اولین بازارهای مصرف کننده مانند بستنی، لبنیات و مارگارین ظاهر لیبل پوست پرتقالی را ترجیح می دهند.

لیبل های IML براق

یک ظاهر براق، روش بسیار خوبی برای متمایز ساختن یک بسته بندی IML است. یک لیبل براق، مبتنی بر یک متریال IML یک لایه است. ظاهر براق به صورت نتیجه فرآیند در سیستم IML حاصل می شود.
تولیدکنندگان بسته بندی برای شیرینی پزی و رنگ، از اولین مصرف کنندگان لیبل IML براق هستند.
لیبل IML براق برای قالب ریزی تزریقی و دمشی موجود است و در حال حاضر در حال توسعه برای TML ترموفرمینگ می باشد.

لیبل های IML شفاف

در کنار لیبل های IML پوست پرتقالی و براق، بازارهای زیادی نیز از لیبل های IML شفاف استفاده می کنند. این لیبل به آنها این امکان را می دهد که یک سطح شفاف بر روی بسته بندی ایجاد شده و به کمک ویژگی فوق سفید خود، رنگ ها را روشن و واضح نگه دارد.
تولیدکنندگان بسته بندی می توانند این ویژگی ها را با استفاده از تنظیمات موجود ارایه کنند.
لیبل IML شفاف برای قالب ریزی تزریقی و دمشی استفاده می شود وهم اکنون در حال توسعه برای TML ترموفرمینگ می باشد.
بازارهایی مانند شکلات، بستنی و غذاهای حیوانات به طور ویژه به IML شفاف علاقه دارند، زیرا این لیبل ظاهری بدون لیبل دارد.

لیبل های IML بسیار براق

هنگام استفاده از لیبل هایIML شفاف یا براق، این امکان وجود دارد که براقیت آنها را با اضافه کردن لاک های مخصوص به لیبل ها افزایش دهیم. با بکارگیری یک لاک UV بسیار براق، بسته بندی براق تر شده و ظاهری با کیفیت خواهد داشت. لاک UV بسیار براق می تواند بر روی کل لیبل یا فقط قسمت های خاصی از آن به کار رود.

لیبل های IML بسیار سفید

IML بسیار سفید این امکان را فراهم می کند که شفافیت با نواحی رنگ شده ترکیب شده و شدت رنگ کاملاً حفظ شود. این نتیجه با چاپ دو لایه سفید به عنوان پایه برای رنگ ها حاصل می شود. این رویکرد کنتراست بسیار خوبی با ناحیه شفاف لیبل ایجاد می کند.

لیبل های IML مقاوم به ماشین ظرفشویی

محصولات قابل استفاده مجدد، مانند ظروف ناهار و فنجان های پلاستیکی، باید در مقابل دمای بالا، رطوبت و مواد شوینده ماشین ظرفشویی مقاوم باشند. در هنگام تولید این لیبل ها، از مرکب هاو یک لاک خاص به منظور حفظ رنگ و کیفیت لیبل های IML استفاده می شود.
از آنجا که نیازهای مقاومت به ماشین ظرفشویی از یک محصول به محصول دیگر ممکن است متفاوت باشد، قویاً توصیه می گردد این ویژگی را به دقت آزمایش کنید.

مرکب های مقاوم به نور

گاهی تولیدکنندگان بسته بندی می خواهند رنگ های لیبل های IML روشن و واضح بمانند، حتی وقتی بسته بندی ها- مانند سطل های باغبانی- در معرض نور آفتاب قرار می گیرند. برای این منظور، از مرکب های پیشرفته با مقاومت بالا به نور خورشید می توان استفاده کرد.

لیبل های IML مقاوم به پاستوریزاسیون

صنعت مواد غذایی به منظور گسترش عمر مفید محصول از پاستوریزه کردن استفاده می کند. این فرآیند باکتری های مضری را که موجب خراب شدن سریع ماده غذایی می شوند از بین می برد. در سال ۱۸۶۲ لوییس پاستور کشف کرد قرار دادن محصول در معرض گرما در مدت کوتاه برای خنثی کردن این تهدید کافی است. در مقایسه با استریلیزه کردن، این روش همه میکرو اورگانیسم ها را از بین نمی برد، بلکه تعداد آنها را، تا حدی که قادر به ایجاد بیماری نباشند، کاهش می دهد.

زمان فرآیند پاستوریزاسیون، در دمای ۸۵ °C ، از چند دقیقه تا چند ساعت متغیر است. این فرآیند معمولاً تحت شرایط ۱۰۰% رطوبت، برای مثال با غوطه ور کردن بسته بندی یا با استفاده از بخار انجام می شود. نیازی به گفتن نیست، پاستوریزاسیون بر روی مرکب و لاک های IML اثر خود را دارد. دراین فرآیند ترکیب دما و به ویژه رطوبت بالا می باشد که موجب خراب شدن مرکب و لاک می شود. به منظور جلوگیری از ریزش رنگ های لیبل در طول پاستوریزاسیون، یا ایجاد لکه های سفید در نتیجه ی آسیب به لاک، ترکیب خاصی از مرکب به همراه لاک مخصوص استفاده می شود. با اینکار لیبل، ظاهر و کیفیت خود را، حتی پس از اینکه ظروف بسته بندی IML پاستوریزه شوند، حفظ می کند.